کشتی عربستانی حمل سلاح به بندر جده باز می گردد

1398/02/31 - 12:49:00 ب.ظ
کشتی عربستانی حمل سلاح به بندر جده باز می گردد

به گزارش روز سه شنبه رویترز، این کشتی دیروز در بندر جنوای ایتالیا لنگر انداخته بود تا کالاهای خریداری شده بارگیری شوند که کارکنان این بندر در اعتراض به جنایت آل سعود در جنگ یمن از بارگیری محموله های آن از جمله ژنراتورهای الکتریکی به داخل کشتی خودداری کردند.
معترضین با در دست داشتن بنرهای «نه به جنگ» به حملات نظامی عربستان در یمن اعتراض کردند.
اتحادیه کارگران معترض ایتالیایی همچنین دربیانیه‌ای عنوان کرد که اگر چه ژنراتورهای الکتریکی مصرف غیرنظامی دارند اما می‌توانند از طرف عربستان در جنگ یمن مورد سوء استفاده قرار بگیرند.
پیش از این نیز با ورود کشتی سعودی به بندر لوآور فرانسه، با اعتراض گروههای مردمی و جلوگیری آنان از بارگیری تسلیحات نظامی روبرو شده بود.
گروههای معترض به جنایات عربستان در یمن بر این باورند که بارگیری تسلیحات نظامی در کشتی سعودی مخالف توافق سازمان ملل است زیرا این تسلیحات قرار است علیه مردم مظلوم یمن مورد استفاده قرار بگیرند.
رویترز در ادامه نوشت، کشتی عربستانی(Bahri-Yanbu) قبل از ورود به فرانسه در شهر آنتورپ بلژیک موفق به بارگیری تسلیحات نظامی شده بود.
تجاوز چهار ساله عربستان به یمن علاوه بر کشته و زخمی کردن هزاران نفر، این کشور را ویران و بیشتر مردم آن را در خطر قحطی قرار داده است.
اروپام**9473**1590

انتهای پیام /*