مرحله شهرستانی جشنواره قصه گویی در مهاباد برگزار شد

1397/06/13 - 02:56:00 ب.ظ
مرحله شهرستانی جشنواره قصه گویی در مهاباد برگزار شد

شیدا نصرتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این جشنواره 32 نفر شرکت کننده در سه بخش قصه گویی کلاسیک، قصه گویی خلاق و قصه 90 ثانیه با هم رقابت می کنند که در مجموع 9 نفر انتخاب می شوند.
وی ادامه داد: ملاک انتخاب نفرات برتر، خلاقیت در انتخاب قصه، توانایی در ارتباط با مخاطب و ادای صحیح کلمات و جملات است.
وی بیان کرد: پس از پایان مرحله شهرستانی مرحله استانی در مهرماه به میزبانی ارومیه برگزار می شود که از بین افراد منتخب به مرحله منطقه ای راه می یابند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهاباد اضافه کرد: در مرحله منطقه ای این جشنواره هم قصه گویان استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، اردبیل و قزوین با هم رقابت می کنند.
نصرتی اضافه کرد: بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی امسال با شعار "خوب زندگی کردن تمرین می خواهد" برگزار شده است.
به گزارش ایرنا، سال گذشته نیز شهرستان مهاباد سه نماینده قصه گو در مرحله استانی داشته که توانستند به مرحله منطقه ای فرستاده شوند.
23 مرکز ثابت و 10 مرکز سیار، روستایی و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آذربایجان‌غربی فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی را در قالب 40 نوع برنامه با محوریت ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه کتاب ارائه می کنند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی با 60 هزار نفر عضو مشغول ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان این استان است.
مهاباد دارای 2 واحد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.
9903/3020/2093

انتهای پیام /*