عملیات ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز خراسان جنوبی آغاز شد

1398/02/30 - 10:01:00 ق.ظ
عملیات ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز خراسان جنوبی آغاز شد

به گزارش ایرنا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی در آیین آغاز عملیات اجرایی ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: این طرح ها با اعتبار 64 میلیارد ریال اجرا می شود.
جعفر شهامت افزود: عملیات ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند با اعتبار 33 میلیارد تومان انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: همچنین ایمن سازی مبادی ورودی شهر بیرجند (مقابل سایت پلیس راه) با اعتبار هفت میلیارد ریال و ایمن سازی ضلع غربی میدان شهدای عبادی با اعتبار بیش از 24 میلیارد ریال همزمان با این طرح آغاز شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون از 27 نقطه پرحادثه استان هفت نقطه ایمن سازی شده و عملیات اجرایی پنج نقطه دیگر در دست اجرا است.
وی گفت: ایمنی راه و حمل و نقل از اولویت های ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که امید می‌رود با اجرا و اتمام پروژه‌های ایمن سازی نقاط حادثه خیز شاهد تدوام روند کاهش تصادفات در استان باشیم.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) برای افتتاح و کلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یک روزه در بیرجند مرکز استان است و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر می کنند.
«علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان، کلنگ ایمن سازی سه نقطه حادثه خیز استان خراسان جنوبی را به زمین زد.

**باند دوم محور اسدیه - بیرجند به بهره برداری رسید
باند دوم محور اسدیه - بیرجند به طول 16 کیلومتر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
فرماندار درمیان روز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح که معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی هم حضور داشت گفت: عملیات اجرایی این طرح سال 92 آغاز شد و با اعتبار 30 میلیارد تومان به اتمام رسید.
محمد بشیری زاده احداث 38 پل احداثی، 10 پل تعریضی و اجرای دور برگردان های لازم را از مشخصات فنی این پروژه ذکر کرد و گفت: بودجه این پروژه از محل بودجه ملی تامین شده و در فاز دوم دو بانده کردن این محور تا منصورآباد مدنظر است.
وی ادامه داد: تابلو و تجهیزات ایمنی لازم در این محور نصب شده و بیش از 53 هزار نفر از مزایای این طرح برخوردار شدند.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
«علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان، باند دوم محور اسدیه - بیرجند را افتتاح کرد.
خراسان ‌جنوبی از نظر وسعت سومین استان و از نظر طول راه‌ ها ششمین استان کشور است که دارای بیش از 17 هزار کیلومتر راه است.
عملیات توسعه و بهسازی سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند هم امروز (دوشنبه) با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان جنوبی آغاز شد و محمد اسلامی از روند دوبانده سازی جاده بیرجند - قاین بازدید کرد.
7556*3028

انتهای پیام /*