مردم استان اردبیل بیش از 20 میلیارد ریال به عتبات عالیات کمک کردند

1396/10/24 - 10:24:00 ق.ظ
مردم استان اردبیل بیش از 20 میلیارد ریال به عتبات عالیات کمک کردند

به گزارش ایرنا ، اسفندیار هوشیار روز یکشنبه در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات خلخال افزود: با تلاش و پیگیری های اعضای ستاد عتبات عالیات استان که بصورت افتخاری در جمع آوری کمک های مردمی فعالیت دارند ، رتبه استان اردبیل از لحاظ میزان کمک های نقدی و غیرنقدی به بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق در بین استان های کشور ممتاز است.
وی گفت: ستاد عتبات عالیات خلخال نیز با بیشترین سطح فعالیت در جمع آوری کمک های مردمی و بیشترین سهم کمک به بازسازی عتبات عالیات برترین رتبه شهرستان های استان اردبیل را در این زمینه به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: از آغاز فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال 82 در کشور این ستاد در سه مرحله اقدام به بازسازی اماکن مقدس و صحن های مطهر اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در عراق کرد.
او افزود: تعمیرات اولیه صحن ها ، انجام تعمیرات اساسی و ایجاد امکانات رفاهی زائران و توسعه فضای فیزیکی صحن های مطهر در اولویت برنامه های این ستاد بوده و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل نیز وظیفه اجرای 400 متر مربع از پروژه توسعه فضای صحن مطهر حضرت فاطمه زهرا (س) را در سال 96 برعهده گرفت.
حجت الاسلام امیر رشتبری ، امام جمعه خلخال نیز در این جلسه گفت: مشکل امروزی دنیا و راه افتادن جنگ و خونریزی در بیشتر مناطق جهان ناشی از بی توجهی به دین و معنویات است.
او با تاکید بر اینکه هر نوع کمک به بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق کمک به اهل بیت و ادای وظیفه شرعی است افزود: آگاهی و بصیرت مردم خلخال همواره موجب پیشتاز شدن این شهرستان در بسیاری از زمینه های مذهبی و اجتماعی شده طوری که مردم خلخال علاوه بر کسب رتبه برتر در زمینه کمک به بازسازی عتبات عالیات در پرداخت زکات و کمک به نیازمندان نیز امسال موفق به کسب رتبه برتر استان اردبیل شدند.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018

انتهای پیام /*