سی.ان.ان: آمریکا تجهیزات و نیروی نظامی بیشتر به خاورمیانه می فرستد

1398/03/03 - 03:42:00 ب.ظ
سی.ان.ان: آمریکا تجهیزات و نیروی نظامی بیشتر به خاورمیانه می فرستد

این تجهیزات شامل باتری های سامانه موشکی پاتریوت، هواپیمای شناسایی و نیروهای ضروری برای ایجاد بازدارندگی در مقابل آنچه که پنتاگون تهدید فزاینده از سوی ایران می نامد، است.
درهمین حال، دولت ترامپ درحال بررسی اقدامات و قوانینی برای تسریع فروش تسلیحات به عربستان است. احتمال می رود که این دو تصمیم دولت آمریکا موجب نگرانی در کنگره شود.
روزنامه وال استریت ژورنال نیز روز جمعه گزارش داده بود که دولت آمریکا قصد دارد دو هزار تا سه هزار نیروی نظامی بیشتر به خاورمیانه اعزام کرده و در فروش میلیاردها دلار سلاح به متحدان خود در منطقه تعجیل کند.
گزارش های وال استریت ژورنال و سی.ان.ان درحالی است که ترامپ بامداد جمعه گفته بود: فکر نمی کنم که ایالات متحده به نیروهای اضافی بیشتری برای اعزام به خاورمیانه نیاز داشته باشد.
او افزود: البته اگر نیاز به نیروی نظامی بیشتری به خاورمیانه داشته باشیم، این کار را خواهیم کرد.
سخنان ترامپ برای عدم نیاز به اعزام نظامیان اضافی به خاورمیانه همزمان با آن صورت می گیرد که «پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه گزارش‌های پیشین رسانه‌ها از اعزام 5 یا 10 هزار نظامی را رد کرد و افزود: اعزام نیروی نظامی اضافی، از جمله اقدامات در دست بررسی است.
نیویورک تایمز چندی پیش خبری منتشر کرد که به موجب آن گفته می شد در نشست شورای امنیت ملی آمریکا پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا، طرحی به روزشده ارائه داده است که طبق آن، آمریکا 120 هزار نیرو به خاورمیانه اعزام می کند تا پاسخگوی حملات احتمالی ایران به نیروها یا منافع آمریکا باشند.
ترامپ این خبر را نیز جعلی دانست و گفت: چنین طرحی وجود ندارد.
شبک**9423**1392

انتهای پیام /*