سروزیر ایالت پنجاب گسترش همکاری با ایران را خواستار شد

1397/02/14 - 01:10:00 ب.ظ
سروزیر ایالت پنجاب گسترش همکاری با ایران را خواستار شد

به گزارش جمعه ایرنا، سفیر ایران در پاکستان در دیدار با سروزیر ایالت پنجاب با وی درخصوص گسترش روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو کرد.
شهباز شریف سروزیر پنجاب پاکستان در این دیدار که در شهر لاهور مرکز تاریخی و فرهنگی پاکستان برگزار شد،با ابراز خرسندی از دیدار با "مهدی هنردوست" سفیر ایران در پاکستان گفت: لازم است که برای تقویت و توسعه روابط بین دو کشور اقدامات و گام های محکم تری برداشته شود.
وی گفت: ایران نه تنها همسایه پاکستان است بلکه روابط دو کشور در عشق و علاقه وافر بین دو ملت پیوند زده شده است.
سروزیر پنجاب همچنین با بیان اینکه نمودار روابط دو کشور نباید مسیر سراشیبی را طی کند، اضافه کرد: روابط دو کشور همسایه و برادر می تواند در زمینه دستاوردهای مشترک و اهداف بزرگ و در راستای رشد و شکوفایی دو ملت توسعه یابد.
"مهدی هنردوست" نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت اتحاد امت اسلامی برای مقابله با چالش های جهان اسلام، بر تلاش مضاعف برای اتحاد و رفع مشکلات امت اسلام تاکید کرد.
هنردوست اقدام موثرتر دو کشور برای گسترش روابط دوجانبه به ویژه در زمینه های فرهنگی ، هنری ، اقتصادی و تجاری را خواستار شد.
وی همچنین انتخاب شهبازشریف به عنوان رئیس جدید حزب مسلم لیگ - نواز پاکستان را به وی تبریک گفت.
سفیر ایران همچنین با تشریح روابط دیرینه و تاریخی و روابط فیمابین تهران و اسلام آباد براساس اعتماد متقابل، گفت: ظرفیت های بسیار زیادی در زمینه گسترش روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور همسایه وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.
مهدی هنردوست با بیان دسیسه های دشمنان دو ملت و جهان اسلام گفت: تنها با همکاری متقابل و رایزنی می توانیم بر این توطئه ها فائق آییم.
در این نشست "مجید صادقی دولت آبادی" سرپرست سرکنسولگری ایران در لاهور نیز حضور داشت.
ایالت پنجاب پاکستان پرجمعیت ترین ایالت پاکستان است و از ایالت های پیشرو این کشور در زمینه کشاورزی است و بیشتر صادرات برنج پاکستان به دیگر کشورها از این ایالت انجام می شود.
شبک**آساق**6125**1392

انتهای پیام /*