هشدار وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه درباره وضعیت یورو

1398/02/31 - 12:10:00 ب.ظ
هشدار وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه درباره وضعیت یورو

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، "برونو لومر" وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت: یورو هیچگاه تا به این اندازه در معرض تهدید قرار نداشته است.
وی ادامه داد: این تهدیدها شامل نخست جنگ اقتصادی به راه افتاده در جهان و دوم رهبران اروپایی است که خواستار پایان عمر پول واحد اروپایی هستند. افراد زیادی در اروپا مانند من فکر می کنند و معتقدند که یورو هیچگاه تا به این اندازه در معرض تهدید نبوده است.
لومر روز گذشته نیز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی "بی. اف. ام. تی. وی" فرانسه نیز تاکید کرد که آمریکا به رهبری دونالد ترامپ، همواره خواستار این بوده است که اتحادیه اروپا از هم بپاشد و دچار ضعف و دو دستگی شود.
لومر این سخنان را به دنبال تمجید 'استیو بنن' مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ از مارین لوپن نامزد انتخابات فرانسه بیان کرد که مخالف اتحادیه اروپاست.
بنن در سخنانی لوپن را قهرمان فرانسه توصیف کرده بود.
وزیر دارایی فرانسه چندی پیش نیز ضمن انتقاد از یکه تازی آمریکا در عرصه بین المللی و تهدیدهای واشنگتن علیه کشورهای اروپایی، هشدار داده بود چنانچه کشورهای اروپایی در زمینه اصلاحاتی برای افزایش همگرایی اقتصادی کشورهای خود به توافق دست نیابند، منطقه یورو با خطر جدی روبرو خواهد شد.
وی از بابت کاهش رشد اقتصادی در آلمان و رکود در ایتالیا ابراز نگرانی کرد و خواستار تصمیم گیری فوری در مورد بودجه منطقه یورو حداکثر تا ماه ژوئن (خرداد ماه) شد تا در جهت همسان سازی اقتصادهای این منطقه گام برداشته شود.
وزیر اقتصاد فرانسه پیش تر نیز در واکنش به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای سال 2015، تاکید کرده بود اینکه واشنگتن بخواهد ژاندارم اقتصادی جهان باشد، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

اروپام**9041**2040

انتهای پیام /*