شش ماهیگیر در جنوب عراق بدست داعش کشته شدند

1397/12/04 - 10:15:00 ق.ظ
شش ماهیگیر در جنوب عراق بدست داعش کشته شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، رسانه های عراقی اعلام کردند که بیمارستان نجف اشرف امروز شنبه اعلام کرد که جسد شش صیاد ماهی اهل استان نجف را که به دست گروه تروریستی داعش به قتل رسیده اند، تحویل گرفته است.
«مازن جبار کاظم» رییس این بیمارستان گفته است که گروه تروریستی داعش این افراد را در نزدیکی دریاچه الثرثار در شمال استان الانبار دستگیر و به قتل رسانده اند.
در طول روزهای اخیر هسته های پراکنده داعش در استان الانبار دست به عملیات آدم ربایی و قتل شهروندان عادی زده که به گفته کارشناسان امنیتی، هدف آن نشان دادن زنده بودن این گروه تروریستی است.
گروه تروریستی داعش هفته گذشته نیز تعدادی 12 تن از اهالی بومی را در منطقه «النخیب» در جنوب استان الانبار (نزدیک کربلا) حین جمع آوری نوعی قارچ صحرایی (الکما = چمه) ربودند و شش تن از آنان را به قتل رساندند.
سرنوشت بقیه افراد هنوز نامعلوم است.
پیش از این حادثه، نیز هشت تن از نیروهای الحشد الشعبی وابسته به گروه «سرایا السلام» (مقتدا صدر) در شهر سامراء ازتوابع استان صلاح الدین در شرق استان الانبار، براثر برخورد با یک بمب کارگذاشته شده توسط داعش،
تعدادی از رهبران سیاسی و نمایندگان پارلمان عراق، حوادث اخیر آدم ربایی و ترور و کشتار را توسط هسته های پراکنده داعش در الانبار و حومه آن، مرتبط با سیاست های مشکوک امریکا در عراق برای احیای مجدد این گروه تروریستی دانسته اند.
این جنایت ها در برهه ای انجام شده است که نیروهای کرد سوریه دمکراتیک (قسد) تحت حمایت نیروهای آمریکایی پنجشنبه گذشته در اقدامی که برای بسیاری از رسانه های جهان شگفت آور بود، 150 سرکرده داعشی تبعه عراق را تحویل نیروهای ارتش عراق داد.
نیروهای قسد مدعی شدند که این عناصر داعشی به صورت داطلبانه خود را در آخرین منطقه تحت تصرف داعش در شرق سوریه، تسلیم کرده اند و با همکاری نیروهای آمریکایی آن را تحویل عراق داده اند.
فعالیت مجدد هسته های پراکنده داعش در استان الانبار و همزمان تسلیم این تعداد بزرگ از عناصر داعش به دولت عراق، در کنار تلاش های جدی پارلمان عراق برای تصویب لایحه قانونی اخراج نیروهای آمریکایی، این نگرانی جدی را ایجاد کرده است که واشنگتن طرح مجددی برای احیای این گروه تروریستی دارد تا حضور خود را در خاک عراق توجیه کند.
برخی گزارش های خبری حاکیست که آمریکا به دنبال سقوط الانبار به دست داعش است تا سناریوی هجوم داعش به عراق در سال 2014 را بار دیگر تکرار کند.
خاورم *4*353*380*

انتهای پیام /*