خانم ها نو کردن افکار را فراموش نکنید

8

تغییر فرایندی است که در زندگی روز مره ی هر کسی وجود دارند. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند که زندگی آرام و بدون تغییری داشته باشند ، اما برخی دیگر نیز اینگونه نیستند ، افرادی دوست دارند که هر کاری را در زندگی خود تجربه کنند و به گونه ای نسبت به تغییر حس خوب و هیجانی دارند.

۱۰ راهكار به خانم ها برای خانه تكانی ذهن


به هر حال باید به این نكته توجه كنید كه اگر واقعا می خواهید تمام زیر و بم زندگی را تجربه كنید هر از گاهی باید به سراغ ریسك كردن بروید.

من ریسك كرده ام. ۱۰ سال پیش من و شوهرم شغل پردرآمدمان را در یك شهر بزرگ رها كردیم و به شهر كوچك تری نقل مكان كردیم كه البته آینده شغلی چندان روشنی در آن شهر نداشتیم. وقتی داخل هواپیما نشسته بودیم و به سمت شهر مقصد حركت می كردیم مردی همسفر ما بود كه می گفت: <همه ماجراهای خوب زندگی با ترس شروع می شوند.> او نوشته ای را كه از یك شخصیت بزرگ نقل شده بود به ما نشان داد: <شما در تجربیاتی قدرت، شجاعت و اعتماد به نفس كسب می كنید كه در آنها از ترسیدن دست بكشید.> بعد از صحبت های آن مرد تصمیم گرفتم خودم كاری مستقل داشته باشم و به عنوان نویسنده و اجرا كننده برنامه كمدی مشغول به كار شدم.

حالا كه به گذشته نگاه می كنم، می بینم این یكی از پر ریسك ترین كارهایی است كه تا به حال انجام داده ام و البته یكی از بهترین آنها. فكر می كنید چرا اكثر خانم ها چنین ریسك هایی نمی كنند؟ چون دائم چنین افكاری ذهنشان را پر می كند: <اگر فلان كار را بكنم همه میگن چقدر احمق است! به دردسر می افتم، آخه من در فلان كار وارد نیستم! دختر خوب هیچ وقت سراغ چنین كاری نمی ره…> بهتر است هر چه زودتر این افكار منفی را از خودتان دور كنید و برای تغییر رویه زندگی تان به این نكات كاربردی توجه كنید. این طوری بهره بیشتری از زندگی خواهید برد.

۱) خودتان به تنهایی به جایی بروید. برای بسیاری از خانم ها رفتن به اماكن عمومی به تنهایی سخت است مثلا تنها سینما نمی روند یا تنهایی پیاده روی نمی كنند. تنها بیرون رفتن راهی عالی برای كسب اعتماد به نفس است. اگر هم حس می كنید همه دارند به شما نگاه می كنند، عصبانی نشوید، شاید شهامت تان را تحسین می كنند.

۲) كاری را كه در آن چندان وارد نیستید انجام دهید. بهتر است از خودتان توقع بیش از حد نداشته باشید. من در گذشته دونده ماراتن بودم و این كار را بدون تجربه قبلی آغاز كردم. این تجربه باعث شد در كاری كه مهارت نداشتم وارد شوم و به خوبی از عهده آن برآیم. این مهارت به من اعتمادبه نفس داد تا سایر كارهایی را كه به موفقیت در آنها چندان هم مطمئن نبودم، امتحان كنم.

۳) روزی را تعطیل كنید و به كارهای مورد علاقه بپردازید. در این زنگ تفریح یك روزه با كسی همراه شوید كه شغل یا كار او همیشه آرزوی شما بوده است. اگر خانم خانه دار هستید از دوست تان كه در كار طراحی و دكور داخلی منزل تبحر دارد بخواهید به منزل شما بیاید و با هم دكور خانه را عوض كنید. این روش به شما كمك می كند مواردی از كارهای مورد علاقه تان را یاد بگیرید. كارهایی كه همیشه آرزوی انجام آن را داشته اید. ضمنا باعث می شود برای كارهای دیگران هم ارزش قائل شوید. حتی گاهی آدم ها به این ترتیب شغل عوض می كنند.

۴) برای تعطیلاتی كه در پیش دارید برنامه ریزی كنید. و ضمنا كاری را كه همیشه می خواستید انجام دهید در این تعطیلات انتخاب كنید: كوهنوردی، مسابقه ورزشی، گشت وگذار به مكان های باستانی و… خلاصه هر كاری را كه قلبتان برای انجام آن می تپد انجام دهید.

۵) ریسك اجتماعی را فراموش نكنید. آیا از برقراری ارتباط می ترسید؟ پس این كار را انجام دهید و تا یك هفته هر روز با یك خانم غریبه ارتباط كوتاهی برقرار كنید. مثلا در اتوبوس با خانمی كه كنارتان نشسته سر حرف را باز كنید.

۶) برای برقراری ارتباط با دیگران تلاش كنید، آدم ها هر چه بزرگ تر می شوند انجام این كار برایشان مشكل تر است.

۷) داوطلبانه كاری را انجام دهید كه قبلا هرگز انجام نداده بودید. آیا تا به حال در امور خیریه سرمایه گذاری كرده اید؟ آیا كار ویرایش یك روزنامه را تجربه كرده اید؟ آیا به پرسنل درمانگاه محله خودتان كمك كرده اید؟ اگر از حصاری كه اطرافتان كشیده اید بیرون بیائید درهای بیشماری به روی شما باز می شود.

۸) ریسك های جسمانی را هم امتحان كنید. البته منظور ما این نیست كه بلایی بر سرتان بیاید و یا جانتان را در خطر قرار دهید. اما محدوده جسمانی خودتان را گسترش دهید. به كوهنوردی یا كلاس شنا بروید. اگر كمی خودتان را از نظر جسمی بالا بكشید نه تنها تناسب جسمی تان بهتر می شود بلكه كمتر خودتان را از دنیای واقعی مخفی می كنید.

۹) دوباره به تحصیل برگردید. چرا فكر می كنید اگر با این سن و سال به دانشگاه بروید، همه مسخره تان می كنند؟ واقعیت این است كه دانشجوها حتی برای كارهای خودشان هم وقت ندارند چه برسد به شما. در ضمن اگر این كار را انجام دهید دیگران هم اراده و پشتكار شما را تحسین می كنند.

۱۰) اولین حركت را شما انجام دهید. شما برای اولین بار از دوست جدیدتان دعوت كنید برای صرف شام در یك رستوران شما را همراهی كند. شما برای اولین بار برای نامزدتان هدیه بخرید و فكر نكنید كه همیشه باید آقایان اول پیش قدم شوند. البته انصافا آقایان در انجام ریسك های عاطفی بسیار ماهر عمل می كنند اما شما هم باید این مهارت را یاد بگیرید.

دفعات بازدید : 163