خوراکیهای میگرن آور

Natural-Preventative-Treatment-for-Migraines1اگر از سردرد رنج می برید توصیه می شود که در همان مراحل اولیه، درد را تسکین دهیدو شدت پیدا نکند،ضمن آنکه شناسایی مواد غذایی که باعث سردرد می شود مفید است .

سردردهای میگرنی بیشتر زمینه ذاتی و ارثی دارند اما یکسری فاکتورها نظیر مصرف بعضی از موادغذایی و برخی حالت‌های عصبی در ایجاد این سردردها موثر هستند که از جمله این غذاها پنیر مانده و شکلات است.

عبدالناصر آریان جراح مغز و اعصاب  گفت: سر درد میگرنی را می‌توان با گذاشتن یخ روی سر التیام بخشید اما این روش و همچنین روش ماساژ بیشتر در آرام‌بخشی افراد میگرنی موثر هستند اما درمان اصلی این بیماری با دارو صورت می‌گیرد.

وی افزود: سردردهای میگرنی بیشتر زمینه ذاتی و ارثی دارند اما یکسری فاکتورها نظیر مصرف بعضی از مواد غذایی و برخی حالت‌های عصبی در ایجاد این سردردها موثر هستند.
آریان تصریح کرد: مصرف بعضی از داروها مانند قرص‌های ضد بارداری، کم خوابی، گرسنگی و غذاهایی که مواد نگه دارنده دارند در تشدید این سردردها موثر هستند از جمله غذاهایی که می‌توانند باعث سردردهای میگرنی شوند پنیر مانده و شکلات می‌باشند.

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: درمان سردردهای میگرنی بیشتر دارویی است اما دارو، بیماری را کنترل می‌کند و درمان قطعی آن با گذشت زمان و به تدریج انجام می‌پذیرند. این داروها شدت سردرد را کم می‌کنند و فاصله حملات را زیاد می‌گردانند

دفعات بازدید : 102