چرا باید دست کم هفته‌ای یک دفعه خودتان را وزن کنید؟

weight1

کارهایی  وجود دارند که مورد علاقه تان نیستند مثل تمیز کردن کشوی میوه یخچال، دوش گرفتن در حمام ورزشگاه بدون دمپایی و به احتمال زیاد وزن کردن روی ترازو بخصوص پس از تعطیلات. اما یک تحقیق  جدید در مجله “پلاس وان” می گوید که رفتن روی ترازو اگر تعداد دفعاتش زیادتر باشد ، ارزشش را دارد چون  در حقیقت زیاد وزن کردن  می‌تواند نشان دهنده لاغری باشد.

در این مطالعه، محققان درآزمایشگاه کورنل بیشتر از یک سال، تعداد دفعات وزن کردن ۴۰ خانم دارای اضافه وزن را که می‌خواستند وزن کم کنند، دنبال کردند. نتیجه این شد که هر چه بیشتر روی ترازو رفتند، وزن بیشتری از دست دادند. در ضمن کسانی که بین دوبار وزن کردنشان، بیش از یک هفته فاصله بود در پایان وزنشان بالا رفت(با این حال لازم به ذکر است که این مطالعه نمی‌تواند علت و معلول را مشخص کند و فقط رابطه بین وزن کردن و کاهش وزن را ثابت می‌کند. این امکان وجود دارد خانمهایی که برای لاغر شدن مصمم نبودند خودشان را کمتر وزن می‌کردند).

چرا وزن کردن می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟ محققان می‌گویند که وزن کردن باعث پیشرفت شما در مسیر کاهش وزنتان می‌شود بنابراین اگر شما بعد از چند روز تعطیلات و تفریح، یک یا دو پوند اضافه وزن پیدا کردید شاید در صبح روز بعد به ترازو نگاه کنید و متوجه این موضوع شوید و بگویید باید از امروز به عادات سالمم برگردم.

اگر واقعا ایده وزن کردن روزانه را دوست ندارید، توجه داشته باشید: این مطالعه نشان داده طولانی‌ترین زمانی که خانم‌ها می‌توانند بدون وزن کردن خودشان، افزایش وزن داشته باشند حدود ۶ روز بوده است. بنابراین وزن کردن بصورت هفتگی، ایده خوبی است. در مطالعه دیگری که توسط همین تیم انجام شد مشخص گردید که بهترین روز برای وزن کردن، روزهای چهارشنبه است زیرا وزن در این روز، دقیق‌تر است(مردم در صبح‌های جمعه، حداقل وزن و در شب‌های یکشنبه، حداکثر وزن را دارند).

برای کسانی که می‌خواهند یک ترازوی جدید بخرند، در زیر ۵ ترازوی هوشمند آورده ایم که ارزش فکر کردن رادارند:

۱. ترازوی هوشمند Fitbit Aria با وای فای به رنگ مشکی

۲. ترازوی حمام بسیار دقیق BalanceFrom

۳. ترازوی دیجیتالی شیشه ای Ivation با LCD بسیار نازک برای حمام و باشگاه(

۴. ترازوی دیجیتالی دقیق حمام و دستشویی Smart Weigh

۵. ترازوی Modern Bamboo

منبع این مطلب
دفعات بازدید : 179