ضروری ترین نکته درمورد دیابت

diabetic-gastroparesis

همه انواع دیابت جدی هستند و اگر کنترل نشوند ممکن است منجربه عوارض و عواقب شدیدی در بدن شوند نکته ای که برای این افراد بسیار حیاتی و ضروری ست که رعایت آن الزامیست را در این مطلب برایتان آورده ایم

انجام ورزش منظم و متعادل، نه‌تنها برای رسیدن به یک وزن ایده‌آل و کاهش اضافه وزن توصیه می‌شود، بلکه در افرادی که بیماری‌های خاص مثل دیابت دارند، در حفظ شرایط جسمی ایده‌آل و تنظیم قند خون، بسیار مناسب است.

دکتر محمدتقی‌ حولی‌ساز، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت:در بیماری دیابت، فرد با مشکلاتی چون افت قند خون یا بالا رفتن قند خون مواجه است که هر یک از اینها، عوارض و پیامدهای خاص خود را برای بدن فرد، به همراه دارند.

بنابراین مهمترین مسئله برای بیماران دیابتی، حفظ قند خون در شرایط مختلف جسمی از قبیل خواب، استراحت و یا ورزش است.
دکتر حولی‌ساز ادامه داد:هر نوع ورزش و فعالیت بدنی برای بیماران دیابتی در حالتی که‌ قندخون کنترل شده باشد، امکانپذیر است ولی بهترین آنها که در تنظیم قند خون هم موثر است، انجام پیاده‌روی منظم و دائمی و همچنین ورزش‌های هوازی و ایروبیک است که البته قبل از انجام تمام این ورزشها باید به نکاتی توجه کنند.
این متخصص طب فیزیکی و توانبخشی تاکید کرد:بیماران دیابتی یک ساعت قبل از شروع ورزش باید از مواد قندی مثل خرما، عسل و توت خشک استفاده کنند تا از افت قند در حین ورزش جلوگیری شود.
دومین نکته مهم این که همیشه هنگام فعالیت بدنی، یک خوراکی که قند را به سرعت بالا ببرد، به همراه داشته باشند تا در صورت احساس ضعف و بی‌حالی در هنگام ورزش از آن استفاده کنند و دچار افت قند خون نشوند که عوارض بسیار خطرناکی را برای آنان در پی خواهد داشت.
دفعات بازدید : 155