برای درمان دیابت از این گیاهان غافل نشوید

diabetes_vegetables_600x450

همانطوریکه می دانید افزایش قند خون در بدن باعث بوجود آمدن بیماری دیابت می‌شود. سطح قند خون زمانی بالا می رود  که غدد فوق کلیوی قادر نباشد  به میزان کافی انسولین تولید کنند. انسولین در تبدیل  قند  به انرژی نقش مهمی دارد

سطح قند خون نرمال باید بین 70 تا 100 میلی‌گرم باشد. اگر بالاتر از این حد باشد باید برای تشخیص مرحله‌ی پیش دیابت یا دیابت به پزشک مراجعه کنید.

گیاهان که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم به کنترل قند خون کمک می‌کنند، علاوه بر این اگر قند خون بالا باشد آن را پایین آورده و به درمان دیابت نیز کمک می‌کنند. البته پیش از استفاده از این گیاهان با پزشک‌تان مشورت کنید:

1.شنبلیله : این گیاه در مناطق وسیعی از هند، مصر و  خاورمیانه (از جمله ایران) می‌روید. این گیاه مصارف آشپزی فراوانی نیز دارد. شنبلیله حاوی آلکولوئید تری‌گونلین و کولین است. تخم شنبلیله حاوی یک نوع آمینو اسید به نام هیدروکسی‌ایزولوسین4 است. این مواد باعث ترشح انسولین می‌شوند و به پایین آمدن قند خون کمک می‌کنند. استفاده روزانه 3 تا 5 گرم پودر شنبلیله همراه با آب گرم در کاهش قندخون بسیار مؤثر است.

2.کاسنی : گیاهی همیشگی است و ریشه‌ی آن برای کاهش قندخون بسیار ارزشمند است. این گیاه حاوی فلانوئید، اینولین، انواع ویتامین و مواد معدنی است. اینولین تصفیه کننده خون است و به کاهش کلسترول خون نیز کمک می‌کند.

ریشه کاسنی را خشک کنید، پودر کنید و سپس مانند قهوه دم کنید و بنوشید. پودر کاسنی را می‌توان با قهوه مخلوط کرد تا میزان کافئین قهوه پایین بیاید.

3.دارچین : پوست یک درخت است. دارچین حاوی پروتئین، فیبر، کربوهیدرات، کلسیم، سدیم، آهن، پتاسیم، ایبروفلاوین ، ویتامین C و A است. علاوه بر کاهش قند خون به کاهش کلسترول نیز کمک می‌کند و در درمان دیابت و چاقی نیز مفید است. 3 گرم پودر دارچین را در یک لیوان آب حل و دو بار در روز بنوشید تا قندخون تان پایین بیاید.

4.انگور فرنگی (آلما) : بهترین گیاه برای پایین آوردن قند خون است. این گیاه به تنظیم عملکرد غدد فوق کلیوی کمک می‌کند و ترشح انسولین را بهبود می‌بخشد. آلما به شکل‌های مختلف استفاده می‌شود، می‌توانید به صورت تازه میل کنید یا آب آن را بگیرید. یا از خشک شده آن استفاده کنید به این صورت که یک قاشق چایخوری از پودر آلما را با غذایتان میل کنید.

5.برگ گندم تازه رُسته : شامل موادغذایی مفید از جمله انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، کلسیم، آهن، منیزیوم، آمینو اسیدها و سلنیوم است. برگ گندم تازه رسته، یکی از بهترین درمان‌های دیابت ، کلسترول بالا و چاقی است. علاوه بر این سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. می‌توانید آب آن را بگیرید و میل کنید. البته مقدار آن نباید از 15 گرم در روز بیشتر شود.

منبع-http://fa.parsiteb.com

دفعات بازدید : 120