این نوع حساسیت و گوش درد

earache
آلرژی همان گرد و غباری که می تواند در فرد دچار حساسیت ایجاد تحریک و التهاب بینی و در نتیجه آبریزش بینی حساسیتی ( allergic rhinitis ) نماید با تنفس می تواند تحریک و التهاب گلو را نیز منجر شود که در نهایت گوش درد را هم در پی دارد.

مهدی اکبری، شنوایی‌شناس  گفت: گوش درد به طول معمول با عفونت گوش قرابت دارد و این مسئله به دلیل اختلالات در حلق به وجود می‌آید.
وی افزود: اختلال در حلق، به طور معمول سبب ازدحام مایع در گوش میانی می‌شود، در این هنگام تخلیه گوش به طور کامل انجام نمی‌گردد و نیاز به سوخت و ساز در گوش میانی وجود دارد این مسئله عفونت در این ناحیه از بدن را به همراه دارد.
این شنوا‌یی شناس با اشاره به علت‌های عفونت گوش اظهار داشت: گاهی کودکان به دلیل بزرگی لوزه سوم به عفونت گوش مبتلا می‌شوند، همچنین حساسیت‌هایی چون حساسیت به هوای آلوده و سرخ کردنی همچنین گرده گل و گیاه التهاب در گلو ایجاد می‌کند و این التهاب در سرما خوردگی نیز دیده می‌شود و التهاب گلو در ‌‌نهایت به عفونت گوش منجر می‌گردد.
وی با اشاره به مواردیکه عفونت گوش در اثر حساسیت ایجاد می‌شود، عنوان کرد: در صورتیکه حساسیت به غذا یا گیاه خاصی فرد را به عفونت گوش مبتلا کند فرد با پرهیز از مصرف آن می‌تواند از ابتلا به عفونت گوش پیشگیری می‌کند.
دفعات بازدید : 171