سرطان آندومترچه نوع سرطانی است؟

things-you-need-to-know-about-Polycystic-Ovary-Syndrome

نوعی از سرطان که در لایه های داخلی رحم  شروع می شود. این پوشش آندومتر نامیده می شود.علت دقیق سرطان آندومتر شناخته نشده است. برخی از کارشناسان گمان می کنند که سطوح بالای استروژن ممکن است علت این بیماری باشد. پروژسترون و استروژن هورمون های جنسی زنانه در تخمدان ها می باشد. هنگامی که تعادل این دو هورمون تغییر میکند، آندومتر می تواند تغییرکند. تحقیقات نشان داده است که  با افزایش پروژسترون  آندومتر میتواند ضخیم شدن شود و احتمال ابتلا به سرطان را افزایش دهد

سرطانی است که در بافت پوشش رحم (اندام کوچک، توخالی و گلابی شکل در حفره لگن خانم‌ها که جنین در آن رشد می‌کند) بروز می‌کند. بیش‌تر سرطان‌های آندومتر آدنوکارسینوم هستند، یعنی در سلول‌هایی به‌وجود می‌آیند که مخاط و مایعات دیگر را مي‌سازند و آزاد می کنند. برای يادگيري نشانه‌های سرطان آندومتر، تشخیص، درمان و مواردي که باید از پزشک بپرسید، به جزوة آنلاین آنچه باید در مورد سرطان رحم بدانید سر بزنيد.

مقالهسرطانی که در بافت پوشاننده رحم (عضو کوچک، توخالی و گلابی شکل در لگن زنان که جنین در آن رشد می‌کند) ایجاد می‌شود. بیشتر سرطان‌های رحم از نوع آدنوکارسینوم (سرطان سلول‌های تولیدکننده موکوس و سایر ترشحات) است.
دفعات بازدید : 161