فواید دل برای بهبود این بیماری

Breathe_ShawnZehnderLea_Flickr-e1282556301892

دل و قلوه (قلب و کلیه) از حیث مقدار پروتئین و چربى شبیه گوشت قرمز کم چربى است.دل، غنى از ویتامین 12B، آهن و پتاسیم است در ضمن قلوه، پروتئین بیشتر و چربى کمترى دارد. مقادیر زیاد ویتامین 12B، «ریبوفلاوین» و «آهن» دارد و میزان ویتامین 6B، «فولات» و «نیاسین» آن چشمگیر است.

تنگی نفس حالتی است که تنفس فرد از حالت عادی خارج شده و تند و سریع می‌شود، مانند کسی که تازه از دویدن ایستاده باشد. غلامرضا کرد افشاری متخصص طب سنتی گفت: بسیاری از بیماریهای ریوی از جمله مشکلات انسدادی ریه و در راس آن‌ها، بیماری آسم، موجب نفس تنگی می‌شود ذات‌الریه نیز از دیگر عارضه‌های ریوی است که تنگی نفس را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در درمان تنگی نفس، علاوه بر دارو درمانی، نکات دیگری از جمله انجام ورزش‌های سبک، زیر نظر پزشک متخصص، برای تقویت عضلات تنفسی باید رعایت شود به علاوه حجم غذایی که فرد مبتلا به تنگی نفس استفاده می‌کند باید سبک و کم باشد و از غذاهای مقوی در حجم کم استفاده کند.
کردافشاری ادامه داد: انواع گوشت پرندگان و دل حیوانات حلال گوشت برای این بیماران بسیار مفید است از سبزی‌جات مفید می‌توان به آویشن، نعناع، ‌کرفس، شوید، چغندر، برگ ترب و کدو حلوایی اشاره کرد.
به علاوه خشکباری چون، بادام شیرین، پسته، انجیر خشک همچنین ادویه‌جاتی نظیر، زیره، سیاه دانه، دارچین، زعفران و زنجبیل برای بیماران مبتلا به تنگی نفس مفید است.
دفعات بازدید : 131