درباره فلج بل در اطفال چه می دانید

imagesqtbnand9gcrfrj1vmcbbjh6oa4hsqu8sgaufhqkrbqbkxcu7uzact9xgw_1

 فلج بل سبب ضعف يا از کارافتادگي عضلات مسوول حرکات ارادي در يک طرف صورت مي‌ شود.اين بيماري ناشي از آسيب عصب صورتي است که از زير گوش به سمت عضلات همان طرف صورت حرکت مي‌ کند.علت اين اختلال مشخص نيست و اطلاعات چنداني هم درباره ظهور و پيشرفت اين بيماري وجود ندارد.

فلج بل یک بیماری ویروسی است و یک دوره موقتی دارد که عموما صورت بیمار در هر سمتی که فلج شده باشد عصب آن قسمت را درگیر می‌سازد و می‌تواند یک طرفه یا دوطرفه باشد اما اکثرا یک طرفه است.

عبدالناصر آریان جراح مغز و اعصاب گفت: فلج بل در کودکان یک بیماری موقتی است که عصب صورت را درگیر می‌کند و به مغز ارتباطی ندارد این بیماری معمولا در مجرای گوش و بیرون از مجرای گوش اتفاق می‌افتد.

وی افزود: فلج بل یک بیماری ویروسی است و یک دوره موقتی دارد که معمولا صورت بیمار در هر قسمتی که فلج شده باشد عصب را درگیر آن قسمت می‌سازد و می‌تواند یک طرفه، یا دو طرفه باشد اما اکثرا یک طرفه است.
آریان تصریح کرد: این بیماری باعث می‌شود که چشم بیمار بسته شود و باز بماند و دهان او را به سمت مقابل می‌کشد. فلج بل بیشتر در افراد بالغ و کمتر در کودکان رخ می‌دهد و می‌تواند در اثر قرار گرفتن در معرض کولر و سرماخوردگی ایجاد شود.
وی اظهار داشت: معمولا ویروسی که موجب فلج بل می‌شود از بین می‌رود و در صورتی که التهاب عصب از بین می‌رود این بیماری درمان شده و عصب بهبود می‌یابد که این امر با گذشت زمان امکان‌پذیر است.
این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: دوره درمان فلج بل زیر چند هفته است و استفاده از داروهای ضد التهاب و فیزیوتراپی بهترین روش برای درمان این بیماری می‌باشد.
دفعات بازدید : 123