حوادث درون دهان را از دید مسواکتان ببینید!

tooth_guardian3

یکی از مسائلی که خیلی از ما در  مورد رعایت بهداشت دهان با آن مواجه هستیم این است که بطور صحیح مسواک نمی‌زنیم. اگر میگویئید ما از کجا می دانیم که دندانهایتان را اشتباه مسواک میزنید  آن دندانهای پوسیده  نشانگر این است
احتمالا ریشه کیفیت پایین مسواک زدن ما در این است که نمی‌دانیم و نمی‌توانیم برس مسواک را به تمام سطوح دندان‌ها برسانیم. به همین دلیل بخش‌هایی از سطوح دندانی ما دست‌نخورده باقی می‌مانند و پاک‌سازی نمی‌شوند.
شاید اگر وسیله‌ای بود که زمان مسواک زدن تمام اتفاق هایی را که در دهانمان می‌افتد را نمایش می‌داد می‌توانستیم بیشتر روی کیفیت مسواک زدنمان نظارت کنیم و به این وسیله بیشتر از دندان‌پزشکی فاصله بگیریم.

tooth_guardian4

چند طراح خلاق از آسیای شرقی تلاش کرده‌اند پاسخی برای این نیاز بیابند. آنها وسیله‌ای را طراحی کرده‌اند که می‌تواند رخدادهای داخل دهان را حین مسواک زدن برای ما نمایش دهد. این وسیله یک مسواک مخصوص است که روی سر آن دوربین کوچکی تعبیه شده است که هر اتفاقی که در طول مسواک زدن در دهانتان رخ می‌دهد را به صورت عکس روی آینه حمام نشان تان می دهد.هدف اصلی این است که چیز هایی را که وقتی با یک مسواک عادی مسواک می زنید، نمی بینید به شما نمایش دهد یا پوسیدگی دندان خود را زودتر از موعد پیدا کنید.

tooth_guardian5

ساختار این مسواک به این صورت است که یک چراغ ال ای دی که روی مسواک قرار گرفته، دهان شما را روشن می‌کند، یک دوربین کوچک از اتفاق‌های درون دهانتان عکس می گیرد و یک دستگاه UV مسواک شما را وقتی کارتان تمام شد استرلیزه می کند.

البته این مسواک هنوز در حد یک ایده است اما توانسته جایزه red dot design concept که به ایده‌های خلاقانه تعلق می‌گیرد را در سال ۲۰۱۱ از ان خود کند.

منبع- دندانه

دفعات بازدید : 127