علائم سینوزیت مزمن را بشناسید

Chronic-Sinusitis-Hope
اگر مدام در فصل سرما از گرفتگی بینی رنج می برید و این امر به مدت طولانی و با مصرف داروهای مختلف برطرف نشد و همراه با تب و سردرد بود بدانید به سینوزیت مزمن دچار شده اید!

شواهد موجود نشان می‌دهند که موارد ابتلا به سینوزیت‌ مزمن به دلایلی نظیر سردشدن هوا و عدم درمان به موقع و مناسب‌ سینوزیت، افزایش یافته است. احمد سراوانی‌ استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: یکی از مهمترین‌ موضوعاتی که در هر نوع بیماری مورد غفلت‌ قرار می‌گیرد، درمان دیر هنگام و یا عدم درمان بیماری و عارضه است.
وی گفت: سینوزیت از جمله بیماری‌های بسیار شایع در فصل زمستان و پاییز است که موارد عدم درمان به موقع آن بالا بوده و البته این موضوع می‌تواند خطرناک باشد.
 سراوانی تاکید کرد: شواهد موجود نشان می‌دهند که موارد ابتلا به سینوزیت مزمن به دلایلی نظیر سردشدن هوا و عدم درمان به موقع ومناسب سینوزیت، افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه در مراحل اولیه سینوزیت احتیاج خاصی به مصرف آنتی بیوتیک نیست، یاد آور شد: البته اگر سینوزیت‌ چند روز ادامه یافته و تشدید شود، مصرف آنتی بیوتیک‌ آن هم با نظر پزشک و متخصص بلامانع است.
سراوانی خاطر نشان کرد: ترشح سبز و زرد از بینی و گلو، درد بر روی گونه‌ها یا پیشانی، درد در هنگام حرکت دادن سر، تب و انسداد بینی از علایم مهم سینوزیت است.
دفعات بازدید : 187