فهرستی از زشت شدن دندان ها

dental-treatments_377x171_CT5TPK

مسواک زدندندان هایک کارروزمرهاستو شما احتمالا  ازهمان الگویروزانهپیروی می کنید.دندان، نه تنها  بهجویدنمواد غذایی کمک میکند،بلکهبرای خندیدین باید دندانهای زیبا و درخشانی داشته باشید اما چه کارهای نادرستی انجام ندهیم  در این بخش با ما همراه باشید

متخصص دهان و دندان نیویورکی دکتر نیکولاس توسکانو موارد ذیل را فهرست وار مجرمانی می داند که باعث زشت شدن دندان های شما می شود…

مسواک می زنید،نخ دندان مصرف می کنید-خوش بینانه صبح و شب- اما یک راه دیگر هم هست که شما برای داشتن دندان هایی سالم و سفید می توانید انجام دهید؛ مراقب باشید چه می جوید.رنگ کردن و تضعیف مینای دندان باعث بدبودن شما دهان شما می شود، و دلیل این مشکل مجرمان نهفته در غذاهایی هستند که می خورید.متخصص دهان و دندان نیویورکی دکتر نیکولاس توسکانو موارد ذیل را فهرست وار مجرمانی می داند که باعث زشت شدن دندان های شما می شود:
dentistthreeg_320x240
نوشیدنی های تیره رنگ

دندان ها مایعات تیره رنگ را جذب می کنند؛ مایعاتی از قیبل قهوه، چای، کوکا و شراب-در طول زندگی شما عواملی بی شماری باعث رنگ گرفتن مینای دندان شما می شوند که برای پاک کردنشان زحمت زیادی لازم است.نوشیدنی های تیره رنگ اولین دلیل تغییر رنگ عاج دندان های شما هستند(لایه های درونی)، که جرم گیری شان بسیار مشکل است.

مخصوصا قهوه
یکی از بزرگترین دشمنان دندان قهوه است که می تواند باعث بدبو شدن دهان شما گردد-نه فقط باعث تغییر رنگ دندان هایتان شود- قهوه باعث خنثی شدن اسید در معده شما شده و باعث رفلاکس معده می شود که حتی تا نزدیک زبان شما هم بالا می آید.زمانیکه قهوه نوشیدید دندان هایتان را مسواک کنید و هر شش ماه یکبار جرم گیری کنید تا از آسیب های بلند مدت آن قبل از اینکه باعث بروز خطری جدی شود جلوگیری نمائید.

پیاز و سیر
همه ما بطور قطع می دانیم که مصرف پیاز و سیر باعث بدبویی دهان می گردد اما بسیاری از اوقات مجبوریم که برای طبخ برخی غذاها از این دو ماده غذایی استفاده کنیم.پیاز خام حتی بدتر از نوع پخته آن است، و بسختی می توان از بوی بد آن خلاص شد.حتی سیر و بوی بد آن در دهان می تواند خون آشام ها را از ما دور کند و رهایی از آن بسختی اتفاق می افتد.زمانیکه سیر یا پیاز برش می خورد مقدار اسید سولفوریک آن زیاد می شودکه همان اسید هم باعث ایجاد اشک در چشمان ما می شود. همین اسید باعث بدبویی دهان شما می گردد.

هر چیزی با دانه ها
خشخاش، توت فرنگی و کنجد دشمنان دندان های شما هستند،اجتناب از خوردن آنها سخت و رها شدن از دست آنها هم بسیار سخت تر است، این مجرمان خجالت آور هستند و حتی می توانند در جاهایی از دندان های شما که فکرش را هم نمی کنید پنهان شده و به آنها آسیب بزنند.

ذرت

ذرت بوداده بسیار خوشمزه است اما تا زمانیکه به دندان های شما نچسبد، اما بیشتر اوقات این اتفاق می افتد و شما حتی از وجود آن خبردار هم نمی شوید. اما شما براحتی با مسواک زدن و نخ دندان می توانید آنها را از دهان تان بیرون کنید.

ترب
طعم و مزه سس ترب بخاطر مزه ارگانیک و طبیعی آن است، اما وجود ماده شیمیایی در آن باعث ایجاد بوی تعفنی می شود که حتی حیوانات را در مقابل آن وادار به ایجاد گارد دفاعی می کند.

گوشت قرمز

گوشت قرمز می تواند بعضی اوقات بوی بدی در دهان شما ایجاد کند، دور از ذهن نیست که خلاصی از این بوی بد سخت است چرا که بیشتر اوقات این ماده غذایی بین دندان های شما گیر می کند.

منبع-ileev
دفعات بازدید : 122