از این نوع آلرژی در نوزادان چه می دانید

infant-allergic-reaction-to-formula1-600x360

به علائمی مانند سرفه، عطسه، زدن کهیر، تهوع، گازهای دفع شده، ورم پوست و اگزما در کودک توجه کنید. این موارد از علایم شایع حساسیت غذایی می باشند.

آلرژی گوارشی حتی در کودکانی که شیر خشک مصرف می کنند نیز بروز می کند، از این رو می تواند از شیر خشک های مخصوص استفاده کرد. دکتر محمد رضا بلور ساز( متخصص کودکان) در خصوص آلرژی گوارشی کودکان اذعان داشت: آلرژی غذایی یکی از بخش های مهم آلرژی است و در شیر خواران آلرژی به پروتئین شیر گاه وجود دارد.

وی در ادامه گفت: آلرژی گوارشی حتی در کودکانی که شیر خشک مصرف می کنند نیز بروز می کند و از این  رو شیر خشکهای مخصوص برای کودکانی که آلرژی به شیر گاو دارند نیز در بازار موجود است.

دکتر بلورساز به علائم ظاهری آلرژی گوارشی در شیرخواران اشاره کرد و گفت: علائم پوستی، اگزما، کهیر و دانه های پوستی، علائم گوارش: ریفلاکس،  اسهال، استفراغ، دل درد،بی قراری و مدفوع خونی، علائم تنفسی،خس خس،سرفه و نفس صدا دار را می توان نام برد.

وی با بیان اینکه آلرژی گوارشی یک عارضه ژنتیکی است، افزود: اما در موارد دیگر نیز با مصرف غذاها از جمله  تخم مرغ، مغزها، سویا، غذاهای دریایی و گندم در رژیم غذایی مادر از طریق شیر به بدن شیرخواران نیز منتقل شده و باعث روز حساسیت در نوزاد می شود.

دفعات بازدید : 74