خود درمانی برای سفید کردن دندان موجب خرابی مینای دندا ن میشود

1379649_432314136880150_219163547_n

مردم برای سفید کردن دندانهای خود از روشهای گوناگونی استفاده میکند یعنی خود درمانی میکنند ولی نمی دانند که با این کارشان به مینای دندان آسیب می رسانند. توصیه ما به شما این است که بدون اطلاع دندانپزشک از خود درمانی بپرهیزید چون آسیب جدی به دندان وارد میکند
استفاده از جوش شیرین، خاکستر و یا هیدروژن پروکساید(بدون نظارت دندانپزشک) و یا پیروی از راه کار‌های افراد غیر دندانپزشک در فضای مجازی و یا در جامعه، برای سفید شدن دندان‌ها، نه تنها نتیجه دلخواه شما را حاصل نخواهد کرد بلکه سبب ساییدگی مینای دندان شما و صدمات ماندگار به لثه‌هایتان خواهد شد.
راه درست برای برخورداری از دندانهای سالم و زیبا، پیروی از اصول بهداشت و سلامت دهان و دندان و تغذیه مناسب است. از جمله توصیه‌های بسیار مضری که در فضای مجازی برای سفید شدن دندان‌ها انجام می‌‌شود،مسواک زدن با صابون، نمک، جوش شیرین و یا کاربرد موادی چون هیدروژن پروکساید بدون نظارت دندانپزشک و با دوز نا مشخص است. در نتیجه این روش ها، مینای دندان شما به مرور ساییده می‌‌شود و دندانهای شما درخشندگی خود را از دست داده، تیره تر خواهد شد. برای برخورداری از دندان‌های سالم و زیبا از اصول زیر پیروی کنید:
۱) دست کم روزی دو بار با مسواک مناسب و به شیوه درست مسواک بزنید.
۲) حتما روزی یک بار نخ دندان بکشید.
۳) از نی‌ برای نوشیدن نوشیدنی‌ها استفاده کنید و چای و قهوه کم رنگ بنوشید.
۴) رژیم غذایی مناسب داشته باشید. میوه‌ها و سبزیجات مفید برای دندان‌ها را مصرف کنید و لبنیات را در برنامه غذایی خود بگنجانید.
۵) پس از صرف غذا یا نوشیدنی‌‌های اسیدی بلافاصله، دهان خود را با آب بشویید.
۶) ملاقات منظم با دندانپزشک داشته باشید.
۷) اگر پس از رعایت اصول پیش گفته، همچنان مایل به داشتن دندانهای سفید تر و درخشان تر بودید با دندانپزشک مشاوره کنید.

دفعات بازدید : 152