هرآنچه باید درباره داروی بتامتازون بدانیم

iiiii
بتامتازون استروئید گلوکوکورتیکوئیدی قوی با خواص ضد التهابی و سرکوب کننده سیستم ایمنی است. به عنوان موضعی کرم، پماد، فوم، لوسیون یا ژل برای درمان خارش استفاده شود. و بتامتازون فسفات سدیم است که گاهی اوقات به عنوان یک تزریق عضلانی (IM) برای خارش در بیماری های مختلف،تجویز می شود
بتامتازون برای درمان خارش، قرمزی، خشکی و پوسته پوسته شدن،، التهاب و ناراحتی  پوست استفاده می شود.این دارو گاهی برای دیگر کاربردها تجویز می شود، با پزشک یا داروساز خود را برای کسب اطلاعات بیشتر بپرسید.

نام تجاري: بتنلان، بتنزول، بتنووات، ديپروزون، ويستا- متازون
 
معرفي دارو:
بتامتازون يك كورتيكو استروئيد است كه براي درمان بيماريهاي مختلفي به كار مي رود. كرم بتامتازون براي ناراحتي هاي پوستي از قبيل اگزما و پسوريازيس به كار مي رود. براي تخفيف درد و رفع خشكي آرتريت روماتوئيد و ديگر اشكال التهاب مفصل مستقيماً به داخل مفاصل تزريق ميشود. اين دارو را مي توان به صورت خوراكي يا تزريق براي درمان بيماري هاي غدد داخلي كه بر غده هاي هيپوفيز و فوق كليه و برخي اختلالات خون موثر است مصرف كرد.
مقدار كم يا متوسط بتامتازون براي مدت كوتاه ندرتاً عوارض نامطلوب جدي در بر دارد استفاده طولاني مدت يا مقدار مصرف زياد مي تواند منجر به بروز نشانه هايي چون زخم معده، ضعف استخواني، ضعف عضلاني، نازك شدن پوست و تأخير در رشد كودكان بشود.
دفعات بازدید : 282