کورن فلکس خوراکی بی ضرر برای کودکان

Spoonful_of_cereal

کودکانی که غلات بیشتری می خوردند نسبت به بقیه دریافت بالاتری از ویتامین D، B3،  B12، ریبوفلاوین، کلسیم، آهن، روی و پتاسیم داشتند.پزشکان از خوردن کورن فلکس برای صبحانه به منظور مبارزه با چاقی حمایت می کنند چرا که خوردن منظم کورن فلکس برای صبحانه با وزن سالم در کودکان همبستگی دارد.

صبحانه، اصلی ترین وعده غذایی است و اهمیت آن برای کودکان، مضاعف است، تنوع در این وعده غذایی مهم، موجب ترغیب کودکان به صبحانه خوردن می‌شود.

دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه  گفت: یکی از مواد غذایی که برای مصرف وعده صبحانه برای کودکان توصیه می شود، کورن فلکس است.

کورن به معنی ذرت است و کورن فلکس در واقع ذرت پرک شده است که در انواع ساده و شکلاتی و میوه‌ای وجود دارد و مصرف آن به همراه شیر و میوه و کشمش بسیار خوب و مناسب است.
دکتر کیمیاگر افزود: ایجاد تنوع در صبحانه کودکان،‌ موجب تشویق آنها به مصرف این وعده با اهمیت می شود که کورن فلکس می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
هر چند ذرت از نظر منبع پروتئینی به خوبی گندم نیست، ولی مخلوط شدن آن با شیر مکمل آن است.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: از آنجایی که انتخاب میان وعده به خصوص در کودکان بسیار با اهمیت است و از طرف دیگر تمایل کودک  به مصرف میان وعده‌های ناسالم و غیر مفید مثل چیپس و پفک، نیاز به جایگزینی دارد، مصرف کورن فلکس، جایگزین بسیار مفید و مناسبی جای این فرآورده‌های مضر می‌تواند برای کودک در نظر گرفته شود.
دفعات بازدید : 117